Δευτέρα, 07/10/2024
anakem728x90

Μπάσκετ | Τεράστια εμφάνιση από την ομάδα του Πήγασου και νίκη με σκορ 74-81! (εικόνες - βίντεο)

Με το «δεξί» ξεκίνησε η ομάδα του Πήγασου τις υποχρεώσεις της στο φετινό πρωτάθλημα της National League 2. Μετά από μια τρομερή αναμέτρηση, η οποία κρίθηκε στην δεύτερη παράταση, οι βυσσινί κατέβαλαν την αντίσταση της πολύ έμπειρης Σαρωνίδας φτάνοντας έτσι σε ένα μεγάλο διπλό το οποίο θα είναι πολύ χρήσιμο στην προσπάθεια της ομάδας μας για παραμονή στην Γ εθνική!
Οι «καμικάζι» του Κοψαύτη είχαν το προβάδισμα στη συντριπτική πλειοψηφία του αγώνα φτάνοντας την διαφορά μέχρι και στο +11 στο κλείσιμο του ημιχρόνου στη συνέχεια όμως η ομάδα της Σαρωνίδας έβγαλε αντίδραση, μείωσε και πήρε το προβάδισμα 1 λεπτό πριν τη λήξη της κανονικής περιόδου αλλά εκεί οι παίκτες μας με τους προπονητές μας έδειξαν ψυχραιμία και πήραν τις σωστές αποφάσεις για να φτάσουν σε αυτή τη πολύ μεγάλη νίκη!
Ένα τεράστιο ευχαριστώ στον κόσμο μας που ήταν εκεί για άλλη μια φορά! Επισής ευχαριστούμε πολύ την διοίκηση της Σαρωνίδας για την άψογη φιλοξενία τόσο των παικτών όσο και των φιλάθλων μας!
Επόμενη αγωνιστική την ερχόμενη Κυριακή στις 17:00 στην έδρα μας με αντίπαλο την Νικόπολη Πρέβεζας εκεί όπου σας θελουμε όλους δίπλα μας για να χειροκροτήσουμε την προσπάθεια των παιδιών μας!
Δεκάλεπτα : 21-23, 31-42, 50-54, 65-65
1η παραταση: 69-69
2η παράταση : 74-81
Ν.Ο. Σαρωνίδας (Κατσίκης Δημήτριος) Ματσίρας 2, Τσιγγενόπουλος 18 (1), Δελίδης 18 (6), Βασιλάκης 13 (1), Καλογιάννης 6 (2), Μερκούρης, Τσόλας 2, Μομτσος, Γιανναλέτσος 13 (1), Καπαρελιώτης, Γκίνης, Κοζοκάρου 5 (1).
Πήγασος (Κοψαύτης Γεώργιος) : Μαντίκος 12 (2), Ταβάνι 3, Πετρόπουλος 15 (4), Μπαλής 11, Διαμαντόγιαννης 3 (1), Νίτσιος, Μαυριάς 3 (1), Χωματάς, Καρκούλης, Bojicic 18 (1), Κωνσταντίνου 16 (3).