Πέμπτη, 19/09/2024

Τα συγχαρητήρια του Αστέρα Τρίπολης στην Εθνική Ελπίδων!

ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ!
Η Εθνική ομάδα των Ελπίδων της Ελλάδας αναδείχθηκε ισόπαλη με την αντίστοιχη της Κροατίας σε αγώνα που διεξήχθη στο "Θεόδωρος Κολοκοτρώνης" για την προκριματική φάση του Euro U21.
Ανανεώνουμε το ραντεβού μας με το αντιπροσωπευτικό μας συγκρότημα!

ΠΑΕ Αστέρας

------------------------------

Ο Σουρλής άνοιξε το σκορ για την Εθνική στο 11ο λεπτό με καλό σουτ έξω από την περιοχή έπειτα από ασίστ του Κούτσια. Η απάντηση των Κροατών ήταν άμεση, με τον Χότζα στο 23ο λεπτό  να ισοφαρίζει σε 1-1, ενώ  στο 67’,  ο Λιούμπιτσιτς μετά από φάση διαρκείας ανέτρεψε το σκορ και έκανε το 2-1.

Ωστόσο, η Ελλάδα το πάλεψε μέχρι το τέλος και ανταμείφθηκε, με τον Κούτσια να φέρνει το ματς ξανά στα ίσα με γκολ στο 89΄. O 19χρονος φορ πάτησε περιοχή έπειτα από τρομερή πάσα του Ζουγλή, πέρασε και τον τερματοφύλακα και με πολύ ωραίο και δύσκολο τελείωμα από πλάγια θέση διαμόρφωσε το τελικό 2-2.