Δευτέρα, 28/10/2024
anakem728x90

Κ19 | ASTERAS AKTOR - Ολυμπιακός 0-1

Η ομάδα Κ19 του ASTERAS AKTOR γνώρισε την εντός έδρας ήττα με 1-0 από τον Ολυμπιακό σε αγώνα για το πρωτάθλημα υποδομής της Super League.

Στο πρώτο ημίχρονο ο ASTERAS AKTOR απείλησε με τα σουτ εκτός περιοχής του Ντερβίση στο 13' και του Τηλαβερίδη 36', ενώ στις καθυστερήσεις είχε τριπλή ευκαιρία, αλλά τα σουτ των κιτρινομπλέ κόντραραν. Στο ίδιο διάστημα ο Ολυμπιακός απείλησε με την εκτέλεση φάουλ του Παπακανέλλου στο δοκάρι.

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου με τον Lamine. Ο ASTERAS AKTOR δημιούργησε ευκαιρίες για την ισοφάριση, με την κεφαλιά του Ντερβίση στο 54' και κυρίως με την κεφαλιά του Κακούλη στο δοκάρι στο 79' και με τον Τηλαβερίδη στο 87' που δεν μπόρεσε να πλασάρει από πλεονεκτική θέση.