Δευτέρα, 28/10/2024
anakem728x90

ASTERAS AKTOR | Έχασε από τον Ολυμπιακό στους αγώνες Κ15 και Κ17

Η ομάδα Κ17 του ASTERAS AKTOR ηττήθηκε με 3-2 από την αντίστοιχη του Ολυμπιακού  σε εκτός έδρας αγώνα για το πρωτάθλημα υποδομής της Super League.

Οι κιτρινομπλέ αν και προηγήθηκαν δυο φορές με τον Μανταζέλη στο 56' και τον Μαυρέλη στο 67ο λεπτό δεν κατάφεραν να πάρουν την νίκη.
Οι γηπεδούχοι απάντησαν άμεσα με γκολ στο 61', 68' και 77ο λεπτό και έτσι διαμορφώθηκε το τελικό 3-2.

Η ΣΥΝΘΕΣΗ ΤΟΥ ASTERAS AKTOR

Κριαράς, Μπάσδας (82' Σκούτας), Κόρο, Νίκου, Αργειτάκης, Αναστασόπουλος, Μαυρέλης (82' Ζορμπαλάς), Κωνσταντόπουλος, Μανταζέλης, Δούρης (85' Βουνάτσος), Άδαμος

-----------------------------------

Κ15: Ολυμπιακός - ASTERAS AKTOR 3-0

Η ομάδα Κ15 του ASTERAS AKTOR ηττήθηκε με 3-0 από την αντίστοιχη του Ολυμπιακού σε εκτός έδρας αγώνα για το πρωτάθλημα υποδομής της Super League.

Οι γηπεδούχοι κατάφεραν να πάρουν την νίκη με γκολ στο 40ό, 64ο και 75ο λεπτό.

Τσιρανίδης, Κουνάδης, Μελέτσης, Λαμπρόπουλος, Κανάτας (60' Πιέρρος), Μπερτζελέτος (53' Καλοπίσης), Νικητόπουλος (45' Δολιανίτης), Κάππος, Λούντζης, Αγγελής (53' Παπαϊωάννου), Γκουμένης