Δευτέρα, 21/10/2024
anakem728x90

Την πρώτη ήττα γνώρισε η ομάδα του Πήγασου στην Αθήνα από τον Κρόνο (εικόνες)

Την πρώτη ήττα γνώρισε η ομάδα του Πήγασου στην Αθήνα από τον Κρόνο Αγ. Δημητρίου με σκορ 82-66.

Η ομαδα του Κρόνου επέβαλλε τον ρυθμό της από την αρχή του αγώνα, ωστόσο στο πρώτο δεκάλεπτο η διαφορά βρισκόταν μόνο στους τρεις πόντους με σκορ 19-16.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο ο Κρόνος τιμώρησε την κακή αμυντική απόδοση της ομάδας μας με σουτ τριών πόντων και έκλεισε το ημίχρονο δημιουργώντας μια  διαφορά ασφαλείας με σκορ 45-36.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Κρονος συνέχισε την ευστοχία του από τα 6,75 και δεν επέτρεψε στους παίκτες μας να πλησιάσουν στο σκορ.

Στο τελευταίο δεκάλεπτο οι παίκτες μας προσπάθησαν να μειώσουν την διαφορά και να διεκδικήσουν την νίκη όμως ο Κρόνος επέδειξε σοβαρότητα στα κρίσιμα σημεία και με πλουραρισμό στην επίθεση κατάφερε και πήρε την νίκη.

Ιδιαίτερη μνεία αξίζουν οι φίλοι της ομάδας ΤΟΥ πΉΓΑΣΟΥ που την ακολούθησαν και σε αυτόν τον εκτός έδρας αγώνα!

Ευχαριστούμε την διοίκηση του Κρόνου για την φιλοξενεία τους.