Δευτέρα, 21/10/2024
anakem728x90

ASTERAS B' AKTOR | Ήττα μέσα στην Τρίπολη από τον Παναργειακό

Ο ASTERAS B' AKTOR γνώρισε την εντός έδρας ήττα με 1-3 από τον Παναργειακό σε αγώνα για την 5η αγωνιστική της Super League 2.

Στο πρώτο ημίχρονο η καλύτερη στιγμή για την ομάδα μας ήταν η κεφαλιά του Okoh στο ξεκίνημα του αγώνα, με την μπάλα να περνάει άουτ. Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με τον Diallo στο και διπλασίασαν τα τέρματά τους με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Kabran στο 45'.

Στο 51' ο Κωστέας με ωραίο πλασέ μείωσε σε 1-2. Αλλά στο 81' ο Τσιράκης διαμόρφωσε το τελικό 1-3 στο "Θεόδωρος Κολοκοτρώνης". Ο Μπατζώνης στο 84' είχε πλασέ στο δοκάρι, ενώ δύο δοκάρια είχαν οι φιλοξενούμενοι, ένα σε κάθε ημίχρονο.