Δευτέρα, 14/10/2024
anakem728x90

Μπάσκετ | Νίκη σε κατάμεστο γήπεδο για τον Πήγασο Άστρους στη Γ' Εθνική!

Άλλη μια μεστή εμφάνιση από την ομάδα του Πήγασου και νίκη με σκορ 79-61!
Σε ένα κατάμεστο γήπεδο, οι παίκτες μας ξεκίνησαν τον αγώνα δυναμικά, όμως η ομάδα της Πρεβέζης έβρισκε λύσεις και βρισκόταν κοντά στο σκορ, με το πρώτο δεκάλεπτο να λήγει με σκορ 24-17. Στο δεύτερο δεκάλεπτο η ομάδα μας πίεσε στην άμυνα αναγκάζοντας τον αντίπαλο να σκοράρει μόλις 7 πόντους και έτσι το ημίχρονο έκλεισε με με διαφορά 17 πόντων για τον Πήγασο, με σκορ 41-24.
Στην επανάληψη η Νικόπολη έβγαλε αντίδραση και κατάφερε να μειώσει την διαφορά στους 10 πόντους με σκορ 57-47. Στο τέταρτο δεκάλεπτο οι παίκτες μας θυμήθηκαν το καλό πρόσωπο που επέδειξαν στο πρώτο ημίχρονο και κατέκτησε την νίκη και το εύνασμα για πανηγυρισμούς των φιλάθλων της αλλά και να γιορτάσουν με το καλύτερο τρόπο τα γενέθλια του Nikola Bojicic.
Να ευχαριστήσουμε όλους όσους βρέθηκαν το απόγευμα στο γήπεδο και με την στήριξη τους ενθάρρυναν τις προσπάθειες των αθλητών μας!

Δεκάλεπτα: 24-17, 41-24, 57-47, 79-61
Πήγασος (Κοψαύτης): Μπόγιτσιτς 23, Πετρόπουλος 7, Μπαλής 8, Μαντίκος 21(4), Κωνσταντίνου 6(2), Μαυριάς 2, Χωματάς 8, Ταβάνι 2, Καρκούλης 2, Νίτσιος, Διαμαντόγιαννης.
Νικόπολη (Πολίτης): Σιπητάνος 12, Τσιτσώνης 2, Μπέλλος 4, Νίκας 17(3), Βαγενάς 8, Χρήστου 8(1), Κασκάνης 2, Παπαδημητρίου, Ζολώτας 5, Μπουτόπουλος 3(1).
Επόμενη αγωνιστική την Κυριακή 20 Οκτωβρίου με αντίπαλο τον Κρόνο Αγίου Δημητρίου!