Πέμπτη, 19/09/2024

ASTERAS AKTOR | Με ισοπαλία ξεκίνησε η Κ19

Με καταπληκτική εκτέλεση φάουλ του Ντερβίση στις καθυστερήσεις η ομάδα Κ19 του ASTERAS AKTOR ισοφάρισε 1-1 την αντίστοιχη του Ατρομήτου σε αγώνα για το πρωτάθλημα υποδομής της Super League.

Στο πρώτο ημίχρονο οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν μόλις στο 5ο λεπτό με κεφαλιά του Κορομηλά. Ο ASTERAS AKTOR είχε δύο μεγάλες ευκαιρίες για την ισοφάριση, αλλά ο τερματοφύλακας του Ατρομήτου απέκρουσε τις κεφαλιές του Τηλαβερίδη στο 25' και του Αγγελάκη στο 34'.

Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα μας πίεσε για την ισοφάριση. Στις καλύτερες ευκαιρίες της ο τερματοφύλακας των φιλοξενούμενων απέκρουσε το σουτ του Καραγλάνη στο 83', ενώ στο 84' μετά το κόρνερ του Παπαδημητρίου η μπάλα χτύπησε στο δοκάρι.

Στις καθυστερήσεις ο Ντερβίση με φανταστική εκτέλεση φάουλ έστειλε την μπάλα στο δεξί γάμα για το τελικό 1-1.