Παρασκευή, 20/09/2024

Φιλικό γυναικών | Αγία Παρασκευή - Αστέρας 0-1

Η ομάδα γυναικών του ΑΣΤΕΡΑ επικράτησε με 1-0 της Αγίας Παρασκευής, στο πρώτο φιλικό προετοιμασίας για το πρωτάθλημα Α' Εθνικής Γυναικών 2024-2025.

Οι παίκτριες του ΑΣΤΕΡΑ είχαν την πρωτοβουλία και προηγήθηκαν στο πρώτο ημίχρονο με 0-1 με γκολ της Προξένου στο 13ο λεπτό μετά από ασίστ της Μιχαήλ.
Στο δεύτερο ημίχρονο οι κιτρινομπλέ είχαν και άλλες ευκαιρίες να σκοράρουν δίχως όμως να καταφέρουν, με μεγαλύτερη το δοκάρι της Γούλα στο 55'.
Χρόνο συμμετοχής πήραν και οι Πετροπούλου, Καντζιώρα, Παπαγεωργίου, Μελισσού, Τζαφέρη, Κέτα, Κανέλλου και Κώστα