Δευτέρα, 20/05/2024

Η Figueiras έδωσε βαθμό στη γυναικεία ομάδα του Αστέρα!

Η ομάδα γυναικών του ΑΣΤΕΡΑ ΤΡΙΠΟΛΗΣ αν και βρέθηκε να χάνει κατάφερε να πάρει τον βαθμό της ισοπαλίας στον εντός έδρας αγώνα με τον ΑΟ ΡΕΑ, για την 19η αγωνιστική του πρωταθλήματος Α' Εθνικής.

Σε ένα παιχνίδι με λίγες φάσεις και τη βροχή να δυσκολεύει τις προσπάθειες των παικτριών, οι φιλοξενούμενες ήταν αυτές που κατάφεραν να προηγηθούν στο 26ο λεπτό και να πάνε με το υπέρ τους σκορ στα αποδυτήρια.
Στην επανάληψη τα κορίτσια του ΑΣΤΕΡΑ μπήκαν πιο δυνατά και είχαν δοκάρι με την Μοσκοφίδου στο 52' και λίγα λεπτά αργότερα, στο 66ο λεπτό, η Figueiras ήταν αυτή που έδωσε τη λύση κάνοντας το 1-1 που ήταν και το τελικό αποτέλεσμα.
Οι φιλοξενούμενες είχαν δοκάρι το 87' μετά από φάση διαρκείας.