Δευτέρα, 20/05/2024

Γυναικείο ποδόσφαιρο | Σειρήνες Γρεβενών - Αστέρας 0-4

Η γυναικεία ομάδα του ΑΣΤΕΡΑ ΤΡΙΠΟΛΗΣ επικράτησε με το ευρύ 4-0 εκτός έδρας των Σειρήνων Γρεβενών, σε εξ' αναβολής αγώνα για την 12η αγωνιστική του πρωταθλήματος Α' Εθνικής Γυναικών.

Τα κορίτσια του ΑΣΤΕΡΑ στο πρώτο ημίχρονο άνοιξαν το σκορ με την Figueiras, η οποία στο 25' και μετά την εκτέλεση κόρνερ σημείωσε με σουτ το 0-1. Οι φιλοξενούμενες είχαν ευκαιρίες για να σκοράρουν και με τα σουτ των Μοσκοφίδου στο 8' και στο 15' με το δεύτερο να βρίσκει και στο δοκάρι, της Καραγιάννη στο 10' και στο 32' και της Mendoza sto 41'.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο ΑΣΤΕΡΑΣ πέτυχε τρία ακόμη γκολ. Στο 60' η Φακίνου με κεφαλιά σημείωσε το 0-2, στο 67' η Καραγιάννη με σουτ εκτός περιοχής το 0-3 και στις καθυστερήσεις η Μπάσκα διαμόρφωσε το τελικό 0-4.