Δευτέρα, 14/10/2024
anakem728x90

Ping - pong | Με χάλκινο μετάλλιο και πολλές διακρίσεις επέστρεψε η ΑΕΚ Τρίπολης από το Πανελλήνιο αναπτυξιακό πρωτάθλημα

Ένα χάλκινο μετάλλιο και  με πολλές διακρίσεις επέστρεψε το τμήμα πινγκ πονγκ της ΑΕΚ Τρίπολης από το πανελλήνιο αναπτυξιακό πρωτάθλημα που έγινε το διήμερο 29-30 Σεπτεμβρίου στο Ν. Ηράκλειο σε ένα τουρνουά που πήραν μέρος 205 αθλητές από όλη την Ελλάδα.

Ο αθλητής της ΑΕΚ Νίκου Παναγιώτης κατέκτησε το χάλκινο μετάλλιο στην Β κατηγορία επικρατώντας στον μικρό τελικό του επισεις αθλητή της ΑΕΚ Τρίπολης Δημόπουλο Αλέξη με σκορ 3-2.

Στην κατηγορία Παμπαίδων ο Σκουλος Κωνσταντίνος προκρίθηκε ως δεύτερος από τον όμιλο του αφού κέρδισε τον Πανουκλια από τον Έσπερο με σκορ 3-1 και έχασε από το νο 1 στο ranking list της  Ελλάδος Αλεξανδρίδη του Τελαμώνα Σαλαμίνας με σκορ 3-2.

Αφού πέρασε τους 32 με bye στους 16 αντιμετώπισε τον Αλεξιδη του Πέρα Θεσσαλονίκης όπου και αποκλείστηκε με σκορ 3-1.

Ο Αθλητής της ΑΕΚ τερμάτισε στην 15η θέση αφού νίκησε τον Κυριακίδη του ΑΟ Θεσσαλονίκης με σκορ 3-0.

Πολύ καλή παρουσία για την ΑΕΚ είχε η πρωτάρα σε επίσημους αγώνες στην κατηγορία νεανίδων Κυβαρη Μιχαλενα.